१३ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 27, 2022

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सरकारले प्रदेश सभामा पेस गरेको सञ्चार विधेयकलाई फिर्ता गरि संसोधन गरेर मात्रै पेस गर्न नेपाल पत्रकार महासंघ लुम्बिनी प्रदेशले माग गरेको छ । प्रदेशसभामा पेश भएको विधेयकमा मिडियालाई प्रोत्साहन भन्दापनि कारवाहीको दायरा मात्रै बढाएको लगायतका कुराहरू मात्रै समावेश भएको भन्दै महासंघ प्रदेश समितिले प्रदेशका आन्तरिक मामिला एवं कानुन मन्त्री चेतनारायण आचार्यलाई ज्ञापनपत्र बुझाएको हो । 

ज्ञापनपत्र बुझाउने कार्यक्रममा सहभागि भएका पत्रकारहरूले प्रदेश सरकारको यो विधेयकले प्रदेशबाट भन्दा केन्द्रबाट मिडिया दर्ता गर्नु फाइदाजनक हुने भन्दै प्रदेश सरकार मिडिया संग नजिकिन नखोजेको आरोप लगाएका थिए । ज्ञापन पत्र बुझाउँदै प्रदेश पत्रकार महासंघ लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष बसन्त गिरि, महासचिव बिक्रम खड्का, रासस र प्रेस चौतारी नेपालका पूर्व अध्यक्ष बालकृष्ण चापागाईं, पत्रकार महासंघका जिल्ला प्रतिनिधि, बिभिन्न पत्रकार संगठनका  पत्रकारहरू लगायतले बोल्दै यो विधेयक संसदबाट फिर्ता ल्याएर पुनर्लेखन गर्नुपर्ने माग राखेका थिए । 

ज्ञापन पत्र बुझ्दै मन्त्री आचार्यले आफू भ्रखर मात्रै मन्त्री भएको बताउँदै प्रदेशसभामा विधेयक पेस गर्ने मन्त्रिपरिषद्को निर्णय भएपनि ड्राफ्ट पहिलेकै भएको बताए । उनले अझैपनि आफूले यसमा रहेका कुराहरूको बारेमा बिस्तृत जानकारी नभएको बताउँदै यसलाई कानुन समितिमा लगेर पुनर्लेखन गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे । उनले आफू पनि अधिवक्ता भएकोले कुनैपनि बाध्यकारी र बाझिने प्रकृतिका कानुनहरू नबनाउने बताए । 

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आज यी क्षेत्रमा वर्षाको सम्भावना महानगर प्रमुखका ७ उम्मेदवार जसले आफैँलाई भोट हालेनन् तिलोत्तमाको मेयरमा काँग्रेसका खाँण र उपमेयरमा एमालेकी चौधरी निर्वाचित गृहमन्त्रीको वडामा कांग्रेस पराजित आमा हजुरको सम्झनामा आँसु पिएर बाँच्दैछु ! रुपन्देहीकी एक मात्र महिला वडा अध्यक्ष मिनाको १० प्रतिशत बजेट शिक्षामा छुट्टयाउने प्रतिवद्धता श्रीमतीको हत्या गरेको अभियोगमा श्रीमान पक्राउ कम उमेरमै सफलतातर्फ लम्किँदै परिश्ना १५ वर्षीया छात्रालाई बलात्कार गरी फरार रहेका प्रिन्सीपल पाँच वर्षपछि पक्राउ हजुरआमाको हत्या गरेको अभियोगमा नाती पक्राउ निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउन सर्वोच्चले लगायो रोक ६८ हजार बढी विद्यार्थीले लुम्बिनीबाट एसएलसी दिदैँ तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास