२१ मंसिर २०७८, मंगलवार

Dec 7, 2021

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सरकारले प्रदेश सभामा पेस गरेको सञ्चार विधेयकलाई फिर्ता गरि संसोधन गरेर मात्रै पेस गर्न नेपाल पत्रकार महासंघ लुम्बिनी प्रदेशले माग गरेको छ । प्रदेशसभामा पेश भएको विधेयकमा मिडियालाई प्रोत्साहन भन्दापनि कारवाहीको दायरा मात्रै बढाएको लगायतका कुराहरू मात्रै समावेश भएको भन्दै महासंघ प्रदेश समितिले प्रदेशका आन्तरिक मामिला एवं कानुन मन्त्री चेतनारायण आचार्यलाई ज्ञापनपत्र बुझाएको हो । 

ज्ञापनपत्र बुझाउने कार्यक्रममा सहभागि भएका पत्रकारहरूले प्रदेश सरकारको यो विधेयकले प्रदेशबाट भन्दा केन्द्रबाट मिडिया दर्ता गर्नु फाइदाजनक हुने भन्दै प्रदेश सरकार मिडिया संग नजिकिन नखोजेको आरोप लगाएका थिए । ज्ञापन पत्र बुझाउँदै प्रदेश पत्रकार महासंघ लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष बसन्त गिरि, महासचिव बिक्रम खड्का, रासस र प्रेस चौतारी नेपालका पूर्व अध्यक्ष बालकृष्ण चापागाईं, पत्रकार महासंघका जिल्ला प्रतिनिधि, बिभिन्न पत्रकार संगठनका  पत्रकारहरू लगायतले बोल्दै यो विधेयक संसदबाट फिर्ता ल्याएर पुनर्लेखन गर्नुपर्ने माग राखेका थिए । 

ज्ञापन पत्र बुझ्दै मन्त्री आचार्यले आफू भ्रखर मात्रै मन्त्री भएको बताउँदै प्रदेशसभामा विधेयक पेस गर्ने मन्त्रिपरिषद्को निर्णय भएपनि ड्राफ्ट पहिलेकै भएको बताए । उनले अझैपनि आफूले यसमा रहेका कुराहरूको बारेमा बिस्तृत जानकारी नभएको बताउँदै यसलाई कानुन समितिमा लगेर पुनर्लेखन गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे । उनले आफू पनि अधिवक्ता भएकोले कुनैपनि बाध्यकारी र बाझिने प्रकृतिका कानुनहरू नबनाउने बताए । 

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सैनामैनामा कर्मचारी संगठनको नयाँ नेतृत्व रुपन्देहीमा ‘ओमिक्रोन’ भित्रिन नदिन उच्च सर्तकता काँग्रेस केन्द्रिय सदस्यकामा लुम्बिनीका ऊर्जा, जलस्रोत मन्त्री रानाको उमेद्वारी झापामा वर्षमा आठ सय बढी हराउँछन्, मान्छे हराउँदा आधा मात्र भेटिन्छन् राष्ट्रियसभा निर्वाचन कार्यतालिका : २० पुसमा मनोनयन, ५ दिनपछि अन्तिम नामावली, ६ घण्टा मतदान सभापतिको साझा उम्मेदवार चयन गर्न चाक्सीबारीमा पौडेल-कोइराला समूहको बैठक सुरु इन्डोनेसियामा ज्वालामुखी विस्फोटमा परी ३४ को मृत्यु सीमा नाकामा ओमिक्रोनको त्रास : भारतबाट भित्रिनेहरू विशेष निगरानीमा ओमिक्राेन बिरामीले भरिए अस्पताल मालीमा भएको आतङ्कवादी हमलाको संयुक्त राष्ट्रसंघको सुरक्षा परिषदद्वारा निन्दा राप्रपालाई ज्ञानेन्द्र शाहको भजनमण्डली बनाउन दिन्नँ : कमल थापा तीन जोनका लागि रु पाँच करोड विनियोजन न्यानो घर निर्माणमा आर्थिक अभाव कमल थापालाई पार्टी फुटाउन पाथीभारा देवीको कसम बाधक ! कांग्रेस महाधिवेशन : १३ पदाधिकारीसहित एक सय ३४ जना निर्वाचनबाट चुनिँदै नारायणी नदी तटबन्धनका लागि पाँच अर्ब जुटाइँदै, भरतपुर महानगरको सक्रियता मकवानपुरमा कोरोना विरुद्धको खोप लगाएकी महिलाको मृत्यु ओली भेट्न बालकोट जाँदै बारका पदाधिकारी, प्रधानन्यायाधीश हटाउन अनुरोध गर्ने प्रधानमनन्त्री कप प्रदेशस्तरीय टि २० : आज सिरहा र महाेत्तरी तथा सर्लाही र बाराबीच भिडन्त टर्कीमा कोरोनाको सङ्क्रमण बढ्दै, एकै दिनमा २० हजारमा संक्रमण