१३ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 27, 2022

बुटवल । विश्वव्यापी कोभिड महामारीका कारण सबै क्षेत्र र वर्ग प्रभावित छन् । गरिब र बिपन्न वर्गलाई भने जिविकोपार्जन गर्न निकै गार्हो भएको छ । तर, त्यस्ता कैयौं वर्गलाई स्थानीय समाजसेवी वा मनकारीहरुको सहयोगले भौकै बस्नुपर्ने बाध्यता भने हटेको छ । यस्तै पाल्पा रैनादेवी –७ ढाबका विपन्न वर्गलाई सोही गाउँपालिकामा स्थायी बसाई भएकाद्वय ताराबहादुर खड्का र लता खड्काले संयुक्त रुपमा राहत प्रदान गरेका छन्। मेचीमहाकाली बुहारी संयुक्त आवाज लुम्बिनीकी संयोजक रहेकी लता खड्का र उनका बुवा तारा बहादुर खड्काले लामो निषेद्याज्ञाका कारण जंगलको बीचमा रहेको बस्तीका बासिन्दालाई समस्या परेपछि आफ्नो निजी खर्चमा अत्यावश्यक खाद्यान्न सहयोग गरेका हुन् ।

अन्य समयमा पनि विभिन्न सेवाबाट बञ्चित रहेका विकट क्षेत्रका बासिन्दालाई हाल झनै समस्या परेको हुँदा सहयोग गरेको सहयोगी लता खड्काले बताइन् । उनले भनिन् ‘ जंगलको बीचमा बस्ती छ, त्यहाँ र त्यहाँका बासिन्दाप्रति खासै धेरैको ध्यान जाँदैन । विशेषगरी दलित समुदायको बाहुल्यता रहेको छ । हामी बुटवल बसेपनि स्थायी घर यतै हुँदा आएको बेला सक्दो सहयोग गरेका हौं ।’

बुवा र आफ्नो खर्चमा १९ परिवारलाई प्रति परिवार २५ किलो चामल ,दाल,सोबिन लगाएत अत्यावश्यक खाद्यान्नहरु सहयोग हस्तान्तरण गरेको खड्काले बताइन् । पाल्पाकै रैनादेवीमा जन्मघर भएका खड्काद्वय रुपन्देहीको बुटवल–३ मा बसोबास गर्दै आएका छन्। उनले एकान्त स्थानमा रहेको उक्त बस्तीमा वर्षायाममा पुलका कारण गाडीपनि नचल्ने हुँदा थप समस्या हुनसक्ने भन्दै गाउँपालिकालाई ध्यानकर्षण समेत गराएकी छन्।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आज यी क्षेत्रमा वर्षाको सम्भावना महानगर प्रमुखका ७ उम्मेदवार जसले आफैँलाई भोट हालेनन् तिलोत्तमाको मेयरमा काँग्रेसका खाँण र उपमेयरमा एमालेकी चौधरी निर्वाचित गृहमन्त्रीको वडामा कांग्रेस पराजित आमा हजुरको सम्झनामा आँसु पिएर बाँच्दैछु ! रुपन्देहीकी एक मात्र महिला वडा अध्यक्ष मिनाको १० प्रतिशत बजेट शिक्षामा छुट्टयाउने प्रतिवद्धता श्रीमतीको हत्या गरेको अभियोगमा श्रीमान पक्राउ कम उमेरमै सफलतातर्फ लम्किँदै परिश्ना १५ वर्षीया छात्रालाई बलात्कार गरी फरार रहेका प्रिन्सीपल पाँच वर्षपछि पक्राउ हजुरआमाको हत्या गरेको अभियोगमा नाती पक्राउ निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउन सर्वोच्चले लगायो रोक ६८ हजार बढी विद्यार्थीले लुम्बिनीबाट एसएलसी दिदैँ तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास