६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

दाङ । सल्यानको शारदा नगरपालिका वडा नं. ६ मा शारदा नदीको बीचमा फसेका १२ जना किसानको बिहीबार सकुशल उद्धार गरिएको छ । बिहीबार पौने ७ बजेसम्म ३ महिला र ९ पुरुष गरि १२ जनाकै सुरक्षाकर्मीले सकुशल उद्धार गरेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी लक्ष्मीदेवी होमागाईले जानकारी दिइन् ।

Advertisement

तीन घर परिवारका ती १२ जना किसान बिहीबार बिहान १० बजेतिर नदीको अवस्था सामान्ने हुँदा बीचको खेतमा धान रोप्न भनि गएका थिए । तर, दिउँसो १२ बजेपछि नदीमा ठूलो बाढी आएपछि उनीहरु बीच भागमा फसेका थिए । त्यसपछि उनीहरुको उद्धार गर्न नेपाली सेना, सशस्त्र प्रहरी, नेपाल प्रहरीसहित कबिर ५० जना जति सुरक्षाकर्मी घटनास्थलमा खटिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी होमागाईले जानकारी दिइन् ।

नदीको बीच भागमा फसेकाहरुको उद्धारका लागि हेलिकोप्टर मागिएपनि खराब मौसमका कारण आउन नसकेपछि डोरीमा स्टे«चर बाँधेर किसानको उद्धार गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी होमागाईले जानकारी दिइन् ।

एकापट्टी डाँडोको रुखमा र अर्को तर्फ बीचको पोलमा डोरी बाँधेर किसानको उद्धार गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी होमागाईले जानकारी दिइन् । झन्डै ६ घन्टाको मेहनतपछि उनीहरुको उद्धार गरिएको थियो । तर, गोरुलाई स्टे«चरमा राखेर उद्धार गर्न नसकेपछि दूई हल गोरुलाई खेतको बीचमा बाँधेर राखेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी होमागाईले जानकारी दिइन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घर फर्किए म्यादी प्रहरी उत्तर कोरियामा ‘ज्वरो’बाट २२ लाख प्रभावित मदन भण्डारी स्मृति यु–१४ लिटिल स्टार क्रिकेटको उपाधि बुटवल टाइगर्सलाई गठबन्धनलाई भारी मतले पछि पार्दै कलैया उपमहानगरमा एमाले विजयी तिलोत्तमामा गठबन्धनका खाँणलाई पछि पार्दै चापागाईं, उपप्रमुख चौधरीको फराकिलो मतान्तर कायम स्वस्थ जीवन जिउन उचित आहारमा ध्यान दिऔँ : लुम्बिनी प्रदेश प्रमुख शेरचन रुपन्देहीका ८ पालिकाका निर्वाचित जनप्रतिनिधिले लिए शपथ सैनामैनाका जनतालाई पूर्व मेयर कार्कीको प्रतिबद्धता-‘जनसेवामा जुट्न कुनै कुराले बाधा पुर्याउने छैन’ सैनामैना प्रमुखमा गठबन्धनका शर्मा, उप-प्रमुखमा एमालेकी राना रुपन्देहीको गैडहवा प्रमुख र उपप्रमुखमा एमाले विजयी लिटिल बर्ड्समा पुरस्कार वितरण तथा सांस्कृतिक कार्यक्रम एसिया कप छनोट: किरण पनि टिमबाहिर, चार खेलाडीलाई अवसर सम्मरीमाईमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी रुपन्देहीको मर्चवारी अध्यक्षमा कांग्रेस परित्याग गरेका बरई विजयी तिलोत्तमामा खाँण भन्दा चापागाईं १८६ मतले अगाडि ६५० पालिकामा नतिजा आयो, कांग्रेसलाई २९२ पालिका पाल्हीनन्दन गाउँपालिकामा पुनःमाओवादीका बैजुप्रसाद गुप्ता शपथ ग्रहणपछि सिद्धार्थनगरका मेयरकाे घाेषणा- आफूले पाएकाे मत बराबर वृक्षारोपण गर्छु भरतपुर महानगर अपडेट : रेनुलाई ३ हजार बढी मतान्तर, पछ्याउँदै सुवेदी छुट्टाछुट्टै सवारी दुर्घटनामा चार जनाको मृत्यु