१७ मंसिर २०७८, शुक्रबार

Dec 3, 2021

दाङ । सल्यानको शारदा नगरपालिका वडा नं. ६ मा शारदा नदीको बीचमा फसेका १२ जना किसानको बिहीबार सकुशल उद्धार गरिएको छ । बिहीबार पौने ७ बजेसम्म ३ महिला र ९ पुरुष गरि १२ जनाकै सुरक्षाकर्मीले सकुशल उद्धार गरेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी लक्ष्मीदेवी होमागाईले जानकारी दिइन् ।

Advertisement

तीन घर परिवारका ती १२ जना किसान बिहीबार बिहान १० बजेतिर नदीको अवस्था सामान्ने हुँदा बीचको खेतमा धान रोप्न भनि गएका थिए । तर, दिउँसो १२ बजेपछि नदीमा ठूलो बाढी आएपछि उनीहरु बीच भागमा फसेका थिए । त्यसपछि उनीहरुको उद्धार गर्न नेपाली सेना, सशस्त्र प्रहरी, नेपाल प्रहरीसहित कबिर ५० जना जति सुरक्षाकर्मी घटनास्थलमा खटिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी होमागाईले जानकारी दिइन् ।

नदीको बीच भागमा फसेकाहरुको उद्धारका लागि हेलिकोप्टर मागिएपनि खराब मौसमका कारण आउन नसकेपछि डोरीमा स्टे«चर बाँधेर किसानको उद्धार गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी होमागाईले जानकारी दिइन् ।

एकापट्टी डाँडोको रुखमा र अर्को तर्फ बीचको पोलमा डोरी बाँधेर किसानको उद्धार गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी होमागाईले जानकारी दिइन् । झन्डै ६ घन्टाको मेहनतपछि उनीहरुको उद्धार गरिएको थियो । तर, गोरुलाई स्टे«चरमा राखेर उद्धार गर्न नसकेपछि दूई हल गोरुलाई खेतको बीचमा बाँधेर राखेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी होमागाईले जानकारी दिइन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घरेलु टोलिले जित्यो आत्मानन्द गोल्डकपको उपाधि नेकपा एमाले वैचारिक कार्यदिशाबाट विचलित बन्यो: नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवल उपमहानगरका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत रेग्मीको विदाई, भारतीलाई स्वागत ‘ओमिक्रोन’बाट जोगिन तत्काल सावधानी अपनाउन आवश्यक : राष्ट्रपति लुम्बिनीसँग जोडिएका ऐतिहासिक तथा पर्यटकीय क्षेत्रको प्रवर्द्धनका लागि साइकल यात्रा आगलागीबाट ७० लाख बराबरको क्षति कांग्रेस बाग्मती प्रदेश सभापतिमा बानियाँ, केसी र प्रधानले दिए उम्मेदवारी ६ करोड बढी लागतमा बुटवलमा गार्डेन मार्ट डिपार्टमेण्ट स्टोर ! कांग्रेस सुदूरपश्चिम प्रदेश सभापतिमा बलायर र मिश्र भिड्दै सुदूरपश्चिम प्रदेश : आन्तरिक मामिला मन्त्रालय तीन महिनादेखि सचिवविहीन, आर्थिक कारोबार बन्दले सेवा प्रवाहमा समस्या राप्रपा महाधिवेशन : नेताहरूलाई भोट माग्न भ्याइनभ्याइ हिमपातले हुम्लामा दुई दिनदेखि हवाई सेवा बन्द विवेकशील साझाले शनिबार ललितपुरमा बृहत आमसभा गर्दै काँग्रेस महाधिवेशनः लुम्बिनीमा शाह र पुनले प्यानलसहित गरे उम्मेदवारी दर्ता पानीमा डुबेर डेढ वर्षिया बालिकाको मृत्यु ४४ लिटर रक्तचन्दनको तेल सहित २ जना पक्राउ अग्रता जोगाउन नसक्दा फ्रेन्ड्सले थ्री स्टारसँग अंक बाँड्याे नायिका करिश्मा र गायिका रचना पनि कक्षा १२ उत्तीर्ण कार दुर्घटना हुँदा अस्पतालका ५ कर्मचारीको मृत्यु रेडपाण्डाको जस्तो देखिने छाला सहित २ जना पक्राउ