१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022


आउ सुकेर बसेका ती गल्लीका मान्छेरुपी पत्करहरुलाई जलाउ
यो निर्दोष अनुहारमा के राख्या छ?

Advertisement

गर्भदेखि नै खतराको सामना गरेकी छु ,
उमेरसँगै हरेक समय पलपल मरेकी छु ।
आज गाजल, टिकि, फुली, झुम्का लाउने ठाऊँ छैन ।
हँसिलो मुस्कान देखिने त्यो ओँठको तलाउ छैन ।।

आऊ ती झुकेर बसेका समाजका मौनतालाई जलाऊ,
यो निर्दोष अनुहारमा के राख्या छ ?
जलेको अनुहार बोकी म निस्किएँ न्याय माग्न त्यो चौकीमा ,
त्यो अड्डा अदालत त धाएकी थिएँ ।

तर, अफसोँच न्याय बिक्यो मेरो अनुहार श्रृङ्गार गर्नेको हातमा,
तिमी आज त्यहीँ गल्लीमा महापुरुष ठहरिएका छौँ ।
जुन गल्लीमा मैले महिला हुनुको सजाय पाएकी थिएँ,

तिम्रो प्रहारले अनुहार जलेपनि बद्नाम हुन्न म ।।

तिमीले दिएको कुरुपताले भित्रको सुन्दरतामा कमी आउँदैन ,
नयाँ चेतना , नयाँ सोचको बिरुवा लगाऊ ।
यी निर्दोष अनुहारमा के राख्या छ ?
आऊ निच सोँचहरुलाई एसिड खन्याएर जरादेखिनै जलाऊ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने १ करोड मतगणना हुँदा कुन दलको कति मत ? सुकुमवासी समस्या समाधान गर्न प्रधानमन्त्री कार्यालयले संयोजन गर्नुपर्छ : पूर्वप्रधानमन्त्री भट्टराई एक दर्जन निर्माण कम्पनी कालो सूचिमा पर्दा बुटवलको सडक अलपत्र पार्ने ठेकेदारलाई उन्मुक्ति हार्दिक श्रद्धाञ्जली एन.बी. जी ! बाजुरा र स्याङ्जामा पुनः मतदान कहिले ? आज आयोगको बैठक बस्दै प्रतिनिधि सभा : १६१ स्थानको टुङ्गो लाग्यो, १ स्थानमा गणना जारी हुँदा ३ ठाउँ अन्यौलमा प्रदेश सरकार गठन गर्न केन्द्रको भर, लबिङका लागि नेता भेट्नेको लर्को यस्तो छ आजको मौसमी पूर्वानुमान