९ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 23, 2022

पत्रकार भण्डारी र नेपाल प्रेस युनियन कपिलवस्तुको बिज्ञप्ती

कपिलवस्तु । नेपाल प्रस युनियन कपिलवस्तुका सभापति एंव एभिन्यूज खबर टेलिभिजनका कपिलवस्तु प्रतिनिधी गोपाल भण्डारीमाथी प्रमुख जिल्ला अधिकारी चक्रपाणी पाण्डेल गरेको दुरव्यबहार प्रति युनियनले आपक्ती जनाएको छ । युनियनका जिल्ला सचिव मणि प्रसाद गैेह्रे एक प्रेस विज्ञप्ती जारी गर्दै भण्डारी माथिको दुरव्यबहारले प्रेस स्वतन्त्रता तथा अभिव्याक्ति स्वतन्त्रता माथिको दमन भएको ठहर गरेको छ । कपिलवस्तुका नागरिक समाजको तर्फबाट जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तु मार्फत प्रधानमन्त्रीलाई ज्ञापन–पत्र बुझाउने क्रममा समाचार संकलन गर्दा प्रमुख जिल्ला अधिकारी चक्रपाणी पाण्डेले पत्रकर भण्डारीलाई दुरव्यबहार गरेका थिए । समाचार संकलन गर्न जादा फोटो खिच्न पाइदैन ,अनुमित छैन ,किन कार्यालयमा आएको भनेर पाण्डेयले गालि गलज गरेका थिए । जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुमा भएको यो घटना प्रेस तथा अभिव्याक्ति स्वतन्त्रता माथिको दमन भएको युनियले जनाएको छ । घटनाले स्वतन्त्र पत्रकारिता र लोकतन्त्रमा विश्वास राख्ने आम संचारकर्मीहरुलाई शंसकित गराएको विज्ञप्तीमा जनाइएको छ । आगामी दिनमा पे्रस तथा अभिव्याक्ति स्वतन्त्रताको ग्यारेन्टि सुनिश्चितको लागि स्थानिय प्रशासन र आम सरोकारवाला संग युनियले माग गरेको छ । यसै विच ज्ञापन पत्र बुझाउन प्रशासन कार्यालय पुगेका पत्रकार भण्डारी माथि गरिएको ज्याजती गलत भएको र यसले प्रेस तथा आम नागरिकलाई शसंकित बनाएको अधिकारकर्मी रवि ठाकुरले बताएका छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्वतन्त्र उम्मेदवारलाई जनताको हितमा काम गर्न सघाउनुपर्छ: महामन्त्री शर्मा अन्ततः अनुहार ढाकेरै समाचार पढ्न बाध्य भए अफगानी प्रस्तोता मौसम : हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना क्यानडामा भीषण आँधीः ९ लाख घर विद्युतविहीन दलले छानेकालाई अस्वीकृत गर्दै मतदाता गौतमबुद्ध अन्तरास्ट्रिय बिमानस्थलमा जजीरा एयरसँग चरा ठोक्कियो, उडान हुन सकेन स्थानीय सरकार र छाडा पशु चौपाया व्यवस्थापनको मुद्दा मोबाइल एपबाटै यसरी भगाउनुहोस्, आफ्नो वरपरका लामखुट्टे मणिमुकुन्द क्लबले मनायो पाँचौ राष्ट्रिय भलिबल दिवस, तिलोत्तमामा दिप प्रज्वलन चट्याङ लागेर एक जनाको मृत्यु, तीन गम्भीर घाइते बाघको आक्रमणबाट फूलकुमारीको मृत्यु पेट्रोलियम पदार्थमा १० रुपैयाँ, ग्यासमा २ सयले मूल्यवृद्धि तिलोत्तमामा कारले मोटरसाइकललाई ठक्कर दियो रेशम चौधरी जेलमा, रिहा माग्‍ने पार्टी बन्यो पहिलो बालेनको मत ४१ हजार कट्यो, सिंह स्थापितसँग मतान्तर बढाउँदै धरान उपहानगर मेयरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्कराज राई निर्वाचित तिलोत्तमामा खाँणले अग्रता बढाउँदै, चापागाईँ भन्दा ३५७ मतले अगाडि स्थानीय निर्वाचन: एक समीक्षा बाबुराम भट्टराईको गृह प्रदेशको स्थानीय तह नेतृत्वमा जसपा शून्य रुपन्देहीमा पालिका प्रमुख हार्दा उपप्रमुखमा भने एमालेको बर्चश्व