९ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 23, 2022

भैरहवा । रुपन्देहीमा आरटिपिसिआरको परिमाण घट्दै जादा यहाँको संक्रमण दर र मृत्यु दर पनि घट्दै गईरहेको छ । पछिल्लो ४ दिनदेखि रुपन्देहीमा संक्रमित र यसबाट हुने मृत्यु दरमा कमि आएको हो । स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीले दैनिक रुपमा कोभिड संक्रमण र यसबाट हुने मृत्युबारे अद्यावधिक जानकारी दिई रहेको छ । कार्यालयले दिएको जानकारी अनुसार पछिल्लो ४ दिनदेखि जिल्लामा कोभिड संक्रमितको संख्या र यसबाट मृत्यु हुनेको संख्या पनि घट्दै गई रहेको हो ।

Advertisement

स्वास्थ्य कार्यालयले जेठ २ गते सार्वजनिक गरेको तथ्यांक अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा रुपन्देहीमा ६ सय ८ जनाको आरटिपिसिआर चेक गर्दा ३ सय ९४ जनामा कोभिड संक्रमण पाईएको जनाएको छ । यो भनेको चेक गरेका मध्ये संक्रमितको संख्या करिब ६५ प्रतिशत हो । यस्तै जिल्लामा पछिल्लो २४ घण्टा भित्र ६ जनाको मृत्यु भएको छ । यस संगै रुपन्देहीमा कोभिडका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ३ सय ५१ र सक्रिय संक्रमितको संख्या घटेर ६ हजार ९ सय १४ जना पुगेको छ ।

संक्रमित मध्ये सबै भन्दा बढी बुटवल उपमहानगर पालिकामा ७८ जना महिला र ८८ जना पुरुष गरि १ सय ६६ जना संक्रमित देखिएका छन् । तिलोत्तमा नगरपालिकामा ३७ जना महिला र ४९ जना पुरुष गरि ८६ जना रहेका छन्, सिद्धार्थनगर नगर पालिकामा १५ महिला र २६ पुरुष गरि ४१ जना, सियारी गाउँपालिकामा ४ जना महिला र २ जना पुरुष गरि ६ जना, देवदह नगरपालिकामा १२ जना महिला र ९ जना पुरुष गरि २१ जना रहेका छन् । यस्तै सैनामैना नगरपालिकामा १२ महिला र २० पुरुष गरि ३२ जना संक्रमित भएका छन् । ओमसतिया गाउँपालिकामा १० जना पुरुष, कन्चन गाउँपालिकामा ६ महिला र ६ पुरुष गरि १२ जना संक्रमित भेटिएको स्वास्थ्य कार्यालयको तथ्यांकमा उल्लेख छ । यसै गरि मायादेवी गाउँपालिकामा २ जना महिला र ३ जना पुरुष गरि ५ जना, लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिकामा १ महिला र ३ जना पुरुष गरि ४ जना, शुद्धोधन गाउँपालिकामा १ जना महिला र गैडहवा गाउँपालिकामा २ जना महिला र १ जना पुरुष गरि ३ जना, रोहिणी गाउँपालिकामा ४ महिला र ४ जना पुरुष गरि ८ जना र कोटहीमाई गाउँपालिकामा २ जना पुरुषसंक्रमित रहेका छन् ।जिल्लाको मर्चवारी गाउँपालिका र सम्मरीमाई गाउँपालिका रसंक्रमितको संख्या शून्य देखिएको छ ।

रुपन्देहीमा संक्रमणमा परि मृत्यु हुनेको संख्या १ प्रतिशतमा पुगेको छ । हिजो सम्म २ प्रतिशत मात्र रहेको मृत्यु दर आज १ प्रतिशतमा पुगेको स्वास्थय कार्यालयको दावी छ । अहिले जिल्लामा ३१ प्रतिशत सक्रिय संक्रमित र ६८ प्रतिशत निको भएको स्वास्थ्य कार्यालयले तथ्यांक सार्वजनिक गरेको छ । जिल्लामा अहिले सक्रिय संक्रमित मध्ये ३ सय ३० जना लक्षण सहितका संक्रमित रहेको र उनिहरुको बिभिन्न पालिकामा रहेको आईसोलेसन सेन्टरमा उपचार भई रहेको छ । यस्तै अन्य ६ हजार ५ सय ८४ जना होम आईसोलेसनमा बसी रहेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

माओवादीले जित्यो १२० पालिका प्रमुख १९९ पालिका प्रमुखमा एमालेका उम्मेदवार विजयी ३२० पालिका प्रमुखमा कांग्रेसको जित उपत्यकामा एकैदिन १७ सय ५२ चालकमाथि कारवाही, ८७ जना मापसे गरी सवारी चलाउने कपिलवस्तुमा दुईवटा मोटरसाइकल ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु स्वतन्त्र उम्मेदवारलाई जनताको हितमा काम गर्न सघाउनुपर्छ: महामन्त्री शर्मा अन्ततः अनुहार ढाकेरै समाचार पढ्न बाध्य भए अफगानी प्रस्तोता मौसम : हावाहुरीसहित वर्षाको सम्भावना क्यानडामा भीषण आँधीः ९ लाख घर विद्युतविहीन दलले छानेकालाई अस्वीकृत गर्दै मतदाता गौतमबुद्ध अन्तरास्ट्रिय बिमानस्थलमा जजीरा एयरसँग चरा ठोक्कियो, उडान हुन सकेन स्थानीय सरकार र छाडा पशु चौपाया व्यवस्थापनको मुद्दा मोबाइल एपबाटै यसरी भगाउनुहोस्, आफ्नो वरपरका लामखुट्टे मणिमुकुन्द क्लबले मनायो पाँचौ राष्ट्रिय भलिबल दिवस, तिलोत्तमामा दिप प्रज्वलन चट्याङ लागेर एक जनाको मृत्यु, तीन गम्भीर घाइते बाघको आक्रमणबाट फूलकुमारीको मृत्यु पेट्रोलियम पदार्थमा १० रुपैयाँ, ग्यासमा २ सयले मूल्यवृद्धि तिलोत्तमामा कारले मोटरसाइकललाई ठक्कर दियो रेशम चौधरी जेलमा, रिहा माग्‍ने पार्टी बन्यो पहिलो बालेनको मत ४१ हजार कट्यो, सिंह स्थापितसँग मतान्तर बढाउँदै