६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

तस्विर : शशि पन्थीको फेसबुकबाट

भैरहवा । नेपाली सेनाको जहाज मार्फत एयरलिफ्ट गरि रुपन्देहीमा ६० सिलिण्डर अक्सिजन ग्यास ल्याइएको छ । रुपन्देहीमा अक्सििजन ग्यासको अभाव हुन नदिन जिल्ला सुरक्षा समिति रुपन्देहीले केन्द्रिय कोभिड संकट व्यवस्थापन केन्द्र समक्ष अक्सिजन उपलब्ध गराइदिन माग गरेको थियो । सोही बमोजिम विराटनगरबाट सेनाको जहाजमार्फत् शनिबार दिउँसो ४ बजे गौतमबुद्ध विमानस्थलमा ६० सिलिण्डर अक्सिजन झारिएको हो ।

Advertisement

सेनाको जाहाज मार्फत् अक्सिजन ल्याइएको प्रमुख जिल्ला अधिकार अस्मान तामाङले बताएका छन् । “पछिल्लो समय अक्सिजनकै अभावमा जिल्लामा मानविय क्षति भएकोले र यहाँको उत्पादनले नधानेपछि अक्सिजन अभावमा कसैको ज्यान जोखिममा नपरोस् भनेर हामीले केन्द्रसँग अनुरोध गरेका थियौ ।” तामाङ्गले भने “सोही अनुसार आज अक्सिजन आईपुगेको छ ।”

अक्सिजन ल्याएर आएको जहाजमा रुपन्देहीबाट ६० वटा खाली सिलिण्डर रिफिलका लागि पुनः विराटनगर पठाइएको छ । उक्त सिलिन्डिर रिफिल गरेर सोही जहाजले आज नै रातिसम्म रुपन्देहीमा अक्सिजन आपूर्ति गर्ने तामाङले जनाए । जहाजमार्फत् दिउँसो ल्याइएको अक्सिजन सबै बुटवलस्थित लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पठाइएको छ । साँझ आउने अक्सिजन आवश्यकताका आधारमा अन्य अस्पतालहरुमा समेत पठाइने प्रशासनले जनाएको छ ।

अक्सिजन अभावमा संक्रमितको धमाधम मृत्यु हुन थालेपछि गत बुधबार साँझ सेनाको हेलिकोप्टर मार्फत् ४० सिलिण्डर अक्सिजन रुपन्देही ल्याईएको थियो । रुपन्देहीमा उपचारमा रहेका कोभिडका बिरामीका लागी अहिले आएको अक्सिजन पनि अपुग भएकोले यो संख्या अझै बढाउनु पर्ने अस्पतालहरुको माग छ । जिल्लामा रहेका अक्सिजन उत्पादकहरुले माग अनुसार आपूर्ति गर्न नसेक पछि जिल्लाबाट बाहिर भए पनि डिसीसीएमसीले अक्सिजनको आपूर्ति गर्ने प्रयास गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

काठमाण्डौंमा बालेन करिब १२ हजार मतले अघि, यस्तो छ पछिल्लो मत परिणाम ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सम्पन्न, २९,३०३ उम्मेदवार निर्वाचित बर्दघाटको मेयर र उपमेयरमा गठबन्धनका काग्रेंस-माओवादी विजयी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाईं १३५ मतले अघि, पुन: मत गणना भएका वडामा काँग्रेसलाई अग्रता मदन भण्डारी यु–१४ क्रिकेट: बुटवल र सैनामैना फाइनलमा नगर प्रमुखमा ५ र गाउँपालिका अध्यक्षमा ११ महिला निर्वाचित कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका मेयरमा राप्रपा विजयी २२ वर्षदेखि फरार अभियुक्त चुनावका बेला गाउँ जाँदा पक्राऊ चुनाव स्थानीय तहको, जित टोपबहादुर रायमाझीको बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डेय र एमालेका भट्टराईबीच ६ हजार बढी मतको भिन्नता सियारीमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी भरतपुरमा कसले कति पाए मत ? यू-२० साफको तालिका सार्वजनिक, पहिलो खेलमा माल्दिभ्सको सामना गर्ने नेपालमा थपिए १२ कोरोना संक्रमित पत्रकारिता पुरस्कार भैरहवाका तीन पत्रकारलाई सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै