११ मंसिर २०७८, शनिबार

Nov 27, 2021

भैरहवा । रुपन्देहीको सम्मरीमाइ गाउँपालिका वडा नम्बर १ करौतामा आज देखी सञ्चालनमा ल्याउने तयारी गरिएको करौता स्वास्थ्य चौकीमा वडा स्थानियले तालाबन्दी गरि दिएका छन् ।

Advertisement

करौतामा अहिले सम्म स्वास्थ्य चौकी थिएन, स्वास्थ्य चौकी नभएको स्थानमा स्वास्थ्य चौकी स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय अनुसार नै करौतामा चौकी स्थापना भयो । सरकारको शशर्त अनुदान कार्यक्रम अन्र्तगत त्यहा स्वास्थ्य सामाग्री पनि पुग्यो तर आज देखी सञ्चालनमा आई जनतालाई सेवा दिने उद्देश्य राखिए पनि त्यो भने पुरा भएन ।

सम्मरीमाई गाउँपालिकाका अध्यक्ष जितेन्द्रनाथ शुक्ल (बब्लु) दिएको जानकारी अनुसार वडा नम्बर १ का वडा अध्यक्ष शिवकुमार यादवको भाई सुनिल यादवको अगुवाईमा पुगेका केही उच्श्रृंखल ब्यक्तिहरुले स्वास्थ्य चौकीमा ताला लगाई कर्मचारीलाई बाहिर निकालेका छन् । “यस्तो महामारीको समयमा वडावासीलाई कोभिड लगायत अन्य सेवा दिने गरि स्वास्थ्य चौकी सञ्चालनको तयारी गरेका थियौ ।” शुक्लले भने “तर राजनतिक आस्थाकै कारण वडावासीको सुविधामा खलल पु¥याउने काम गरिएको छ ।”

उनले समस्याको समाधानको लागी ईलाका प्रहरी कार्यालय मर्चवारमा पनि खबर गरेको भए पनि प्रहरीले सहयोग नगरेको आरोप लगाए । “ईन्स्पेक्टराई खबर गर्दा माथी सिडिओ र एसपीलाई खबर गर्नुस भनेर” ईलाका प्रहरी कार्यालय प्रमुख पन्छिएको उनले आरोप लगाए ।

करौतामा आफ्नै स्वास्थ्य चौकी भवन निर्माणाधिन रहेको छ । अहिले पूर्ण रुपमा तयार नभएकोले भाडाको घरमा स्वास्थ्य चौकी सञ्चालनको तयारी गरिएको सम्मरीमाई गाउँपालिकाका स्वास्थ्य शाखाका प्रमुख मुन्सी प्रसाद माँझीले बताए । २ जना स्वास्थ्यकर्मि र एक जना कार्यालय सहयोगी सहित ३ जनाको दरबन्दी तोकी आज देखी काम गर्न पठाईए पनि उनिहरुलाई स्थानियले काम गर्न नदिएको माझीले बताए ।

अप्ठ्यारो ठाउमा स्वास्थ्य चौकी राखेको भनेर तालाबन्दी गरिएको सम्मरीमाई गाउँपालिका वडा नम्बर १ का वडा अध्यक्ष शिव कुमार यादवले दावी गरेका छन् । अहिले सम्म यहाको स्थानियहरु वडा नम्बर २ मा रहेको स्वास्थ्य चौकीबाट सेवा लिई रहेका थिए । “हाम्रै वडामा स्वास्थ्य चौकी हुनु राम्रो कुरा हो, तर यहा गाउँपालिकाले बदमाशी गरेको छ ।” यादवले भने । वडामा स्वास्थ्य चौकी आउदा समेत आफुलाई कुनै जानकारी नदिएको उनको गुनासो छ । स्वास्थ्य चौकीको आफ्नै भवन छ । त्यसलाई पूर्णता नदिइ भाडाको घरमा राख्न नहुने उनको तर्क छ । “नजिकै खानेपानीको भवन छ त्यहा राखे हुने, त्यस्तो अप्ठ्यारो ठाउमा स्वास्थ्य चौकी किन राखेको ?” उनले प्रतिप्रश्न गरे ।

करौता प्रहरी चौकी अगाडी भाडाको घरमा राखिएका स्वास्थ्य चौकीको दोश्रो तल्लामा चढ्न फलामको भ¥याङ्ग प्रयोग गरिएको र त्यो कुनै पनि तरिकाले उचित नभएको यादवको भनाई थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

झापाकी इन्दिरासँग ‘इन्गेजमेन्ट’मा बाँधिए मुकुन्द घिमिरे पार्टी भित्र हुने निर्वाचनले ठूलो द्वन्द्व जन्माउँछ : डा. भण्डारी केमिकल एण्ड मेडिकल सप्लायर्स एसोसियशन नेपालको साधारणसभा तिलोत्तमामा कोसी ब्यारेजमा हाम फालेका एक जनाको मृत्यु सरकारलाई बिजुली खपतको चिन्ता, जनता पोल हेर्न बाध्य रुपन्देहीको भैरहवामा ट्रकको ठक्करबाट बाबुछोराको मृत्यु मुख्यमन्त्री राईले भने- म रचना रिमाललाई वान साइड लभ गर्छु राजनीतिमा देखिएको पथभ्रष्ट र अराजकता सच्याउने नेतृत्व आउँछ : ओली बन्द सत्रमा ओलीले भने : प्रतिकृयावादीको षड्यन्त्रका कारण प्रतिपक्षमा पुगियो कांग्रेस रुपन्देहीको सभापतिमा रामकृष्ण खाँण सर्वसम्मत रुपमा चयन पाँच घण्टा ढिला गरी सौराहमा सुरु भयाे एमालेको बन्दसत्र भोट माग्न सुरु गरेका भीम रावलले भने- ओलीकाे सहमति प्रयासबारे जानकारी छैन एमाले १० औँ महाधिवेशन : घनश्याम भूसाल उपाध्यक्षमा उठ्ने एमाले दशौं महाधिवेशन : नेम्वाङलाई राष्ट्रपति, अष्टलक्ष्मीलाई उपराष्ट्रपतिको आश्वासन एमालेको कुम्भमेलामा विचारलाई निषेध गरियाे : प्रचण्ड टिपरको ठक्करले स्कुटर चालकको मृत्यु माओवादी केन्द्र पुनर्गठित गर्दै अघि बढेका छौं: प्रचण्ड ओली बन्दसत्र स्थल प्रवेश, तर अझै सुरु भएन बैठक एमालेको राष्ट्रिय महाधिवेशन र युवा नेतृत्व कर नबुझाउने करदातामाथि कारबाही सुरु