६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

असार ४, बुटवल । पाल्पाको तिनाउ गाउँपालिकाले अनुदानमा कृषका लागि हाते ट्याक्टर वितरण गरेको छ । दोस्रो चरणको कार्यक्रम अन्तर्गत बुधबार ४२ वटा ट्याक्टर वितरण गरिएको हो । गाउँपालिकाको १८ लाख ५४ हजार ३ सय अनुदान तथा कृषको १२ लाख ६० हजार लागानीमा हाते ट्याक्टर वितरण गरिएको हो ।


गाउँपालिका अध्यक्ष ओमबहादुर घर्तिले गाउँपालिकालाई स्मार्ट कृषि गाउँपालिकाको रुपमा विकास गर्दै जनस्तर उकास्नमा मद्दत पुग्ने विश्वाष व्यक्त गरे । प्रवृधीको प्रयोग गर्दै व्यवसायीक कृषिमा लाग्न समेत उनले आग्रह गरे । कृषकको प्रति ट्याक्टर ३० हजार तथा गाउँपालिकाको तर्फबाट ४४ हजार १ सय ५० रुपैयाँ अनुदानमा खरिद गरि वितरण गरिएको गाउँपालिकाका प्रवक्ता तथा वडा नम्बर २ का अध्यक्ष राजेश श्रेष्ठले जानकारी दिए । वडा नम्बर १ र ३ मा ११–११ वटा ट्याक्टर वितरण गरिएको छ भने वडा नम्बर २ र ६ मा समान ९ वटा तथा वडा नम्बर ४ र ६ का लागि एक–एक ओटा वितरण गरिएको श्रेष्ठले बताए ।


यसअघि पहिलो चरणमा वडा नम्बर २ मा ५ वटा तथा अन्य वडाहरुमा सबैलाई ४ वटा ट्याक्टर वितरण गरिएको थियो । गाउँपालिकाको ७ लाख २५ हजार अनुदान तथा कृषको तर्फबाट ७ लाख ५० हजार लगानीमा ट्याक्टर खरिद गरिएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बर्दघाटको मेयर र उपमेयरमा गठबन्धनका काग्रेंस-माओवादी विजयी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाईं १३५ मतले अघि, पुन: मत गणना भएका वडामा काँग्रेसलाई अग्रता मदन भण्डारी यु–१४ क्रिकेट: बुटवल र सैनामैना फाइनलमा नगर प्रमुखमा ५ र गाउँपालिका अध्यक्षमा ११ महिला निर्वाचित कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका मेयरमा राप्रपा विजयी २२ वर्षदेखि फरार अभियुक्त चुनावका बेला गाउँ जाँदा पक्राऊ चुनाव स्थानीय तहको, जित टोपबहादुर रायमाझीको बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डेय र एमालेका भट्टराईबीच ६ हजार बढी मतको भिन्नता सियारीमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी भरतपुरमा कसले कति पाए मत ? यू-२० साफको तालिका सार्वजनिक, पहिलो खेलमा माल्दिभ्सको सामना गर्ने नेपालमा थपिए १२ कोरोना संक्रमित पत्रकारिता पुरस्कार भैरहवाका तीन पत्रकारलाई सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै ‘ब्युटी प्याजेन्ट’ का नाममा याैन हिंसामा परेकी युवतीको पीडा- बेहोस बनाएर बलात्कार गरेका थिए काठमाडौंमा स्थापितभन्दा बालेन १० हजार बढी मतले अगाडि